X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
اخبار تنکابن
  
 تنکابنی آباد با هم یاری همه ی شهروندان
 
آرشیو
موضوع بندی
 
چهارشنبه 30 آبان‌ماه سال 1386
بخش دوم زندگینامه مهندس مهدی حلاجیان

                                           مهدی حلاجیان  

                               http://24esfand.blogsky.com/      

مطلب زیر توسط وبلاگ حامیان مهندس مهدی حلاجیان برای ما ارسال شده است. از دیگر کاندیداها و حامیانشان نیز دعوت به ارسال مطالب کاندیداهایشان می نمائیم. وبلاگ اخبار تنکابن بدون نگاه جانبدارانه نسبت به درج مطالب اقدام می نماید.                      

مهندس مهدی حلاجیان در دانشگاه

پاییز سال ۱۳۷۰ مهندس مهدی حلاجیان در دانشکده ی صنعت آب و برق شهید عباسپور تهران و در رشته ی مهندسی علمی کاربردی برق شبکه های انتقال و توزیع پذیرفته شد.

با اشاره به علاقه مندی ایشان به مقوله های فرهنگی و سیاسی بلافاصله پس از ورود به دانشگاه عضو انجمن اسلامی دانشجویان شد و با اشاره به فعالیت های مداوم مسوولیت هماهنگی بخشی از اولین اردوی فرهنگی دانشجویان به مشهد مقدس را عهده دار شد.

مهندس مهدی حلاجیان و عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان

در سال دوم دانشجویی با دعوت اعضای شورای مرکزی فعال ؛  کاندیدای عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان شده و بارای بالای دانشجویان  مسوولیت واحد فرهنگی و تبلیغات انجمن اسلامی دانشجویان را پذیرفت.

مهندس مهدی حلاجیان دوبار دیگر در دوره های چهارم و ششم انتخابات شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان شرکت نمود و در این دو مورد نیز با رای حداکثری دانشجویان به عضویت شورای مرکزی پذیرفته شده و در این دو دوره مسوولیت واحد تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان را به عهده گرفت.

تکمیل و تجهیز نوارخانه و کتابخانه ی دانشجویان

مهندس مهدی حلاجیان در دور اول عضویت در شورای مرکزی نوارخانه و کتابخانه ی متروکه ی انجمن را فعال و با خرید و تجهیز کتاب و نوارهای جدید در هدایت فرهنگی دانشجویان نقش بسزایی ایفا کرد. بعدها دانشجویان دیگر با فعالیت گسترده و با تفکیک کتابخانه و نوارخانه مجهزترین کتابخانه و نوارخانه ی متعلق به دانشجویان را با گستردگی فراوان راه اندازی نمودند.

تاسیس کانون قرآن و عترت

با اشاره به ناهماهنگ بودن آموزش قرآن و برنامه های مرتبط به ائمه ی معصومین علیهم السلام مهندس مهدی حلاجیان اقدام به تاسیس کانون قرآن و عترت در دانشگاه نمود . این کانون با بهره گیری از ظرفیت های دانشجویان و دانشگاه و استفاده از ارتباط موثر آنها زمینه ساز  فعالیت بیش از پیش فرهنگی در دانشگاه گردید

انتشار هفته نامه ی دانشجویی پژواک

نظر به خلا اطلاع رسانی در میان دانشجویان و به منظور بهره گیری از ظرفیت های بالای آنها مهندس مهدی حلاجیان به صاحب امتیازی انجمن اسلامی دانشجویان و با مدیر مسوولی و سردبیری خود و با همکاری دانشجویان علاقه مند اقدام به انتشار هفته نامه ی پژواک نمود.این هفته نامه خبرهای دانشجویی و دانشگاهی و همچنین استفاده از مطالب شیوای دانشجویان را سرلوحه ی کار خود قرار داده و حتی پس از فراغت از تحصیل مهندس مهدی حلاجیان این هفته نامه با تغییراتی در محتوی و هدف منتشر می شده است. این نشریه باعث شناسایی چهره های اهل قلم دانشگاه شده و مقدمات شکل گیری انجمن شعر ؛ انجمن نمایش و گروه های فرهنگی دیگر را فراهم نمود.

همکاری در هیات تحریریه ی « سخن دانشجو »

فصل نامه ی سخن دانشجو نشریه ای دیگر بود که با گرایش علمی آموزشی و فرهنگی و توسط دانشجویان دانشکده به زیور طبع آراسته می شد.مهندس مهدی حلاجیان به عنوان عضو هیات تحریریه در این فصل نامه فعالیت می کرده است.

تاسیس صندوق قرض الحسنه دانشجویی

در تیرماه ۷۵ مهندس مهدی حلاجیان به همراه چند تن از دوستان مقدمات شکل گیری صندوق قرض الحسنه ی دانشجویی را بنا نهادند. تاسیس این صندوق مشارکت دانشجویان را منسجم تر کرده و رفع مشکلات آنان را در اولویت قرارداد.در کمتر از دوسال این صندوق با بیش از دویست عضو و تخصیص وام به بیش از یکصد و سی دانشجو آنچنان پاگرفته بود که چند سال پس از فراغت از تحصیل ایشان صندوق کماکان به کار خود ادامه می داد.

انتشار جزوات سخنرانی های شهید مظلوم دکتر بهشتی

مهندس مهدی حلاجیان با همکار دفتر نهادمقام معظم رهبری در دانشگاه ایده ی نوشتاری کردن سخنرانی های شهید مظلوم دکتر بهشتی را مطرح نمود. این کار با مسوولیت ایشان و همکاری شماری از دانشجویان عملیاتی شده و چهار جلد نشریه از سخنرانی های این شهید بزرگوار بصورت جزوه ای شکیل تهیه و تنظیم و به زیور طبع آراسته شد و به علاقه مندان به افکار این شهید وارسته ارسال گردید. بخش اعظمی از این نوشتارها نیز تحویل فرزند آن شهید مظلوم در موسسه تنظیم و نشر آثار آن شهید شد.

تاسیس کانون دانشجویان و دانش آموختگان غرب مازندران مرکزیت رامسر

فعالیت های تشکیلاتی مهندس مهدی حلاجیان در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان و خلا فعالیت های فرهنگی ؛ اجتماعی و سیاسی در شهرستان ایده ی تشکیل کانونی از تحصیل کردگان دانشگاهی را در ذهن ایشان پروراند. وی با دعوت از برخی دوستان علاقمند و شناسایی افرادی که در فعالیت های اجتماعی و سیاسی شهر فعال بوده و در دانشگاه ها نیز فعالیت های تشکیلاتی داشتند در منزل خود در رامسر آنها را دعوت و ترغیب به تشکیل کانونی دانشگاهی نمود. سرانجام با مشارکت برخی از دوستان این مهم آغاز و با پیگیری های مجدانه پس از سه سال تلاش مسمتر موفق به اخذ مجوز از کمسیون ماده ده احزاب وزارت کشور « کانون دانشجویان و دانش آموختگان غرب مازندران - مرکزیت رامسر » راه اندازی نمودند.کانون با محوریت توسعه همه جانبه ی غرب مازندران به ویژه رامسر شروع به فعالیت کرد. این کانون در انتخابات مجلس پنجم شورای اسلامی با چاپ و انتشارسه نشریه به اطلاع رسانی شفاف برای گزینشی از روی مطالعه ی دقیق دعوت نمودند و بیانیه هایی را در ۱۳ آبان ؛ ۱۶ آذر ؛ ۲۲ بهمن و روز قدس منتشر و توزیع نمودند.این کانون سرانجام با فشار های جانبی وارده ؛  نشکفته محکوم به تعطیلی شد.

طرح استقبال از دانشجویان جدیدالورود رامسری به دانشگاه

مهندس مهدی حلاجیان با اشاره روابط حسنه و ساختاری با مدیران دانشگاه توانست در زمان ثبت نام دانشجویان در محل ثبت نام حضور یافته و با شناسایی پذیرفته شدگان رامسری و گیلک زبان  دانشکده ی صنعت آب وبرق میزبانی دانشجو و همراهان آنان را نموده و راهنمایی های لازم تا استقرار کامل و تحویل خوابگاه به دانشجویان جدیدالورودرا به عهده بگیرد. این امر در آرامش روانی دانشجو و خانواده های آنان موثر بوده و مطمئن بودند اشکال عمده ای متوجه ی آنان نخواهد شد. این کار مهندس مهدی حلاجیان تا پایان تحصیل در دانشگاه ادامه داشت و به برخی از دانشجویان رامسری حاضر در دانشگاه جهت ادامه ی راه توصیه های لازم را نمود.

حمایت از گروه های سینمایی دانشجویی

مهندس مهدی حلاجیان با استفاده از روابط صمیمانه اش با مسوولین دانشکده چه در زمان عضویت در شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان و چه در غیر آن حامی گروه های سینمایی دانشکده بوده و در رفع مشکلات بوجود آمده برای آنان سهم بسزایی داشت. وی عضو « خانه ی فیلم ایران » بوده و در نمایش های هفتگی خانه ی کوچک نمایش واقع در تالار مرکزی نمایش نبش خیابان سمیه حضوری فعال داشت. همچنین وی عضو دانشجویی بخش سینمایی وزارت ارشاد و از پخش هفتگی برنامه های آن در سینما صحرا بازدید می نموده است.

حضور در صدا سیما

مهندس مهدی حلاجیان با اشاره به علاقه ی ذاتی خود به بخش فرهنگ  و به قصد کار موقت و متناسب با سیستم دانشجویی  وارد عرصه ی صدا و سیما شد و با نظر مثبت شادروان ذبیح الله تقوایی مدیرکل منابع انسانی وقت صدا و سیما (‌ایشان قبلا در وزارت نیرو شاغل بودند ) ؛ به عنوان کارمند حق الزحمه ای وارد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شدند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و درج نظرات از وبلاگ زیر استفاده نمایید.http://24esfand.blogsky.com/ 

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 44559


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها