اخبار تنکابن
  
 تنکابنی آباد با هم یاری همه ی شهروندان
 
آرشیو
موضوع بندی
 
چهارشنبه 28 شهریور‌ماه سال 1386
کارخانه نئوپان سازی نشتارود تنکابن
ساری - خبرگزاری مهر: رئیس اداره بهره برداری اداره کل منابع طبیعی نوشهر گفت: در پنج ماهه سال جاری 65 هزار و 66 متر مکعب انواع چوب آلات جنگلی از جنگل های غرب مازندران تولید و به بازار مصرف عرضه شد.

ابراهیم حسن پور در گفتگو با خبرنگار مهر ارزش این تولیدات را افزون بر 50 میلیارد ریال ذکر کرد و افزود: این تولیدات شامل گرده بینه، الوار، تراورس، تیری و تونلی، کاتین و هیزم است.

وی اضافه کرد: علیرغم کاهش برداشت سالیانه چوب در حوزه طرح های جنگل داری و اهداف سازمان جنگل ها مبنی بر صنعتی شدن عملیات بهره برداری و بهینه سازی تولیدات فرآورده های جنگلی تولید این محصول به عنوان شاخص عملیات بهره برداری در پنج ماه گذشته با 18 هزار و 32 متر مکعب نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد افزایش نشان می دهد.

رئیس اداره بهره برداری منابع طبیعی نوشهر در ادامه با اشاره به فعالیت 492 کارگاه صنایع چوبی در غرب مازندران اظهار داشت: کارخانه نئوپان سازی نشتارود تنکابن، بزرگترین کارخانه صنایع چوبی غرب استان سالانه 60 هزار متر مکعب هیزم را تبدیل به نئوپان می کند که در صورت راه اندازی واحد mdf این کارخانه 50 هزار متر مکعب هیزم دیگر نیاز است.

وی با اعلام اینکه تامین این مقدار هیزم به دلیل کاهش سطح برداشت از جنگل های غرب استان مقدور است، تصریح کرد: تامین هیزم مورد نیاز مستلزم واردات هیزم از استان های همجوار است.

حسن پور همچنین مصرف چوب های جنگلی وارداتی در 491 کارگاه ثانویه را 80 هزار متر مکب اعلام کرد و افزود: از این کارگاه ها بیش از هزار و 250 نیروی انسانی به صورت مستقیم فعالیت دارند.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 44550


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها