X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
اخبار تنکابن
  
 تنکابنی آباد با هم یاری همه ی شهروندان
 
آرشیو
موضوع بندی
 
دوشنبه 6 اسفند‌ماه سال 1386
سی وهفتمین جشنواره فیلم‌های رشد در استان گلستان آغاز شد

سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد از امروز با نمایش فیلم‌های آموزشی و تربیتی در شهرستان‌های گرگان و گنبدکاوس در استان گلستان آغاز شد.

معاون تولید دفتر تامین رسانه‌های آموزشی در مراسم افتتاح این جشنواره ضمن بیان تاریخچه‌ای از برگزاری جشنواره فیلم رشد گفت: هدف از برگزاری این جشنواره آشنا نمودن معلمان ودانش‌آموزان با فیلم‌های آموزشی و تربیتی است.

"یدالله کریمی" اضافه کرد: فیلم‌های آموزشی می‌تواند کمک و یار کتاب درسی باشد و همچنین زمینه آشنایی با مسائل فرهنگی وتربیتی را فراهم می‌کند.

وی در زمینه مخاطبین این جشنواره نیز گفت: بیشتر مخاطبین این جشنواره دانش‌آموزان و فرهنگیان هستند که یک قشر آینده‌سازان کشور محسوب می‌شوند و قشر دیگر وظیفه فرهنگ‌سازی دارد.

کریمی درباره تعداد فیلم‌های ارایه شده در جشنواره گلستان گفت: از ‪۶۰۰‬ فیلم ارایه شده در جشنواره تنکابن ‪ ۶۰‬فیلم که با فرهنگ بومی و اقلیمی استان گلستان همخوانی دارد در مدت برگزاری جشنواره در دو شهر گرگان و گنبد به نمایش گذاشته می‌شود.

معاون آموزش عمومی سازمان آموزش وپرورش استان گلستان نیز در حاشیه مراسم و پس از نمایش فیلم کوتاه "دیشموک" گفت: ما در خانواده بزرگ آموزش وپرورش مدارسی را داریم که نیاز به توجه بیشتر ازسوی مسئولین دارد که باید امکانات آموزشی برای آنان تدارک دیده شود و یکی از راههای جلب توجه همگان برگزاری جشنواره‌ها می‌باشد.

"داوود شهری" اضافه کرد: این فیلم‌ها باید بتواند پیام‌های آموزش و تربیتی داشته باشد تا بیشتر مقبول واقع شود.

به گزارش ایرنا سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد تا هشتم اسفند ماه ‪ ۸۶‬در شهرستانهای گرگان وگنبد ادامه دارد و در قالب آن فیلم‌های منتخب برای دانش آموزان وخانواده‌ها اکران می‌شود.

در مراسم افتتاح این جشنواره مسوولان استانی و شهرستانی و دانش‌آموزان مقاطع مختلف تحصیلی حضور داشتند.

سال گذشته چهارده هزار و ‪ ۲۲۰‬دانش آموزگرگانی وهشت هزار دانش‌آموز گنبدی از پنجاه فیلم آموزش وتربیتی ارایه شده در جشنواره رشد دیدن کردند.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 44559


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها