X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
اخبار تنکابن
  
 تنکابنی آباد با هم یاری همه ی شهروندان
 
آرشیو
موضوع بندی
 
دوشنبه 12 شهریور‌ماه سال 1386
تکواندوکاران تنکابنی خواستار توجه مسوولان به این رشته ورزشی شدند

خبرگزاری جمهوری اسلامی

 
شماری از ورزشکاران رشته تکواندو در شهرستان تنکابن با برشمردن مشکلات فراروی این رشته گفتند: رفع محدودیتهای توسعه این رشته ورزشی مستلزم حمایت و تدوین برنامه جامع است.

آنان در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، نبود سالن ویژه، کمبود امکانات، حمایت کم، کمبود اعتبار و نداشتن برنامه و بی‌توجهی به تبلیغات را ازجمله چالشهای پیش روی این رشته ورزشی برشمرده‌اند.

به تاکید آنان این مشکلات در حالی است که شهرستان تنکابن در این رشته ورزشی مقام برتر را در سطح استان مازندران دارد.

کارشناسان بر این باورند که سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش و همگانی‌شدن ورزش موجب کاهش آسیبهای اجتماعی نظیر فساد و اعتیاد در جامعه می‌شود.

تشک، میت، بالشتک و تجهیزات مبارزه از جمله ملزومات مورد نیاز رشته ورزشی تکواندو است.

این رشته ورزشی بر خلاف دیگر رشته‌ها دارای یک "سبک" است.

یک مربی دارنده "دان "۴تکواندو در گفت و گو با ایرنا نبود سالن ویژه را از مهمترین موانع فراروی فعالان این رشته ورزشی در تنکابن ذکر کرد و گفت: اکنون شمار زیاد ورزشکاران این رشته در تنکابن در سالن چند منظوره فوتسال تمرین می‌کنند.

"غلامرضا زاهدی" افزود: این مساله موجب شده تا در یک زمان، چند رده سنی مختلف با یکدیگر به تمرین بپردازند که نمی‌شود اصولی تمرین کرد.

وی اظهار داشت: غیراستاندارد بودن کف سالن ورزشی موجود، میزان آسیبهای جسمی این ورزشکاران را افزایش داده است.

این مربی واگذاری سالنهای ورزشی به بخش خصوصی و هیاتها را غیراصولی دانست و اضافه کرد: ماهانه باید ۸۰۰هزار ریال بابت اجاره سالن بپردازیم که ناچاریم برای تامین این مبلغ از ورزشکاران شهریه دریافت کنیم.

زاهدی حمایت بیشتر مسوولان امر برای توسعه این رشته ورزشی و رفع موانع یاد شده را ضروری دانست.

"یاسین فولادی" تکواندوکار تنکابنی که حدود ۲۰سال در این رشته فعالیت دارد، گفت: تشک ویژه تکواندو داریم ولی به دلیل نداشتن سالن مناسب نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با وجود ظرفیتهای فراوان در این رشته ورزشی، برنامه جامع برای حمایت این این رشته و ورزشکاران وجود ندارد.

وی بیان داشت: تنکابن قطب مهم رشته ورزشی تکواندو در مازندران و کشور است از این رو احداث خانه تکواندو در این شهرستان الزامی است.

"زینب فولادی" یک دانش‌آموز تنکابن با هفت سال فعالیت در رشته تکواندو یادآور شد: به دلیل نداشتن سالن تمرین برای بانوان و نبود مربی زن، مجبورم در کنار پدرم تمرین کنم.

وی خواستار توجه ویژه مسوولان به ورزش بانوان در این شهرستان شد.

تکواندوکاری دیگر نبود حامی مالی و بی‌توجهی به تبلیغات در رشته ورزشی تکواندو اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی برای حمایت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه نیاز ضروری است.

"جهانسوز موزانی" به ایرنا افزود: حمایت نشدن موجب شده تا درصدی از ورزشکاران این رشته پس از مدتی دست از ادامه فعالیت بکشند.

وی ادامه داد: در سالهای گذشته در هر کلاس این رشته ورزشی بیش از ۲۰۰ ورزشکار شرکت داشتند که این میزان اکنون تا حدود قابل توجهی کاهش یافته است.

این تکواندوکار فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی را برای توسعه این رشته ورزشی مهم برشمرد.

"سعید ابوالقاسمی" دیگر ورزشکار این رشته، گرانی تجهیزات ورزشی را از دیگر مشکلات عنوان و تصریح کرد: متاسفانه ورزشکاران باید با هزینه شخصی تجهیزات مورد نیاز را بخرند و در مسابقات شرکت کنند.

وی به ایرنا گفت: وضعیت داوری در این رشته چندان مناسب نیست و داوران از آموزشهای لازم و به‌روز بی‌بهره هستند.

"امید نوروزی" دارنده "دان دو" تکواندو بیان داشت: باید به آموزشهای پایه در این رشته ورزشی به ویژه در مدارس توجه اساسی شود.

وی حمایت کم، نبود سالن مناسب، نداشتن حمایت‌کننده مالی را از دیگر مشکلات این رشته ورزشی اعلام کرد و از مسوولان خواست برای رفع این مشکلات برنامه‌ریزی و حمایت کنند.

رییس اداره تربیت بدنی شهرستان تنکابن نیز گفت: با بهره‌برداری از مصوبات ورزشی سفر استانی دولت بیش از چهار هزار متر مربع به مجموع فضای ورزشی این شهرستان اضافه می‌شود.

"هوشنگ آقامجیدی" سرانه کنونی فضای ورزشی دراین شهرستان را ۲۰سانتی متر مربع به ازای هر فرد اعلام کرد.

وی اظهار داشت: با تکمیل و بهره‌برداری سه طرح ورزشی مصوب سفر استانی هیات دولت به این شهرستان، از نظر سرانه ورزشی برای ورزشکاران سازمان یافته این منطقه کمبود نداریم.

احداث دو مجموعه ورزشی زنان و مردان و یک خانه کشتی از مصوبات دولت در زمینه ورزش در تنکابن است.

وی توجه دولت را به بخش ورزش بویژه در مناطق محروم مطلوب دانست و خاطرنشان کرد: چشم‌انداز ترسیم شده در این حوزه رضایت‌بخش است.

به گفته آقامجیدی، مقدمات اولیه برای عملیاتی شدن طرحهای ورزشی دولت در این شهرستان فراهم است و بزودی اجرایی می‌شود.

رییس اداره تربیت بدنی تنکابن اضافه کرد: اکنون ۱۳سالن ورزشی در این شهرستان دایر و شش مجموعه ورزشی نیز در حال ساخت است.

شهرستان ۲۵۰هزار نفری تنکابن واقع در غرب مازندران ۱۰هزار ورزشکار سازمان یافته دارد

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 44559


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها